יום חמישי , ינואר 17 2019
בית / GRID / אמצעי זהירות מפני נחשים בתקופת הקיץ

אמצעי זהירות מפני נחשים בתקופת הקיץ

לקראת הקיץ מפרסם צוות ההדברה של עיריית כרמיאל אמצעי זהירות מפני נחשים. הצוות פועל ללכידת נחשים באמצעות פניות המגיעות למוקד 106, ומטופלות על ידי מחלקת ההדברה של העירייה באופן מיידי .

 

הנחיות זהירות מפני הכשת נחשים בפעילויות שטח

בפעילות טיולים בשטח ובמחנות, בפרדסים, מטעים, חורשות ובוסתנים, יש להקפיד על הליכה בנעלים סגורות. נחשים נפוצים מאוד במטעי  זיתים עתיקים, בוסתנים ובריכות; אין ללכת עם סנדלים בזמן טיול ויש להימנע מלהיכנס לאזורים סבוכים; יש לבדוק היטב כל עץ שנשענים עליו ובמיוחד בהסתעפויות של ענפים, מקום בו אוהבים הנחשים לשהות; יש להימנע מהכנסת ידיים ואצבעות למחילות בסלעים, לנקיקי סלע, בורות באדמה למבוכים של ארגזים, קופסאות ואפילו לשקי שינה ותרמילים בשדה; במהלך שינה בשטח יש להקפיד על בדיקת שק השינה טרם כניסה אליו, בדיקת נעלים ותיקים עם בוקר או אחרי הפסקה ארוכה בטרם מחדשים את התנועה והפעילות. יש להקפיד ככל האפשר על סגירת תיקים ואחסנתם גבוה ככל הניתן; יש להימנע מהרמת גרוטאות, אבנים גדולות, להימנע ככל האפשר מכניסה לשדה עם עשב גבוה, סבך, קוצים וכדומה; באזור של שהייה ארוכה, יש לנכש עשבים ולנקות את השטח ככל שניתן; מחסנים יש לנקות ולדאוג לסדר ולתלות את הציוד באוויר ככל שניתן; אין להשאיר ערמות עשבים, פסולת או גזם במקום זמן ממושך.

 

פעולות מיידיות שיש לעשות במידה ומזהים נחש

יש להתנהג בשקט ולא לעשות תנועות פתאומיות (בניגוד לדחפים הטבעיים); הנחש מאוים על ידי האדם ולכן יתקוף כאשר ירגיש מאוים; יש לתת לנחש למצוא לעצמו דרך מילוט ואז לסגת לכיוון ההפוך מתנועתו; אין לנסות לתפוס את הנחש או לגעת בו, יש לתת לו למצוא את דרכו; יש להתקשר למוקד 106 של העירייה.

 

פעולות עזרה ראשונה לאחר הכשת נחש

סימני הכשה וכאבים קלים הם תוצאה של הכשת נחש גם שאינו ארסי. הסימנים להכשה הם אודם במקום, נפיחות מקומית, כאב ובצקת. סימנים כלליים הם חולשה, סחרחורת, דופק מואץ, שינויים בלחץ דם, הזעה מרובה. יש לדאוג לפינוי מיידי ל'טרם' ולחייג ל 04-9083772 (רח' היוצרים 15 אזור התעשייה כרמיאל) או למוקד חירום רפואי אחר בכל מקרה של חשד להכשה. הטיפול הראשוני חייב להינתן על ידי מי שהוסמך לכך וצריך לכלול השכבת הנפגע והרגעתו; יש לקבע את האיבר שהוכש כדי למנוע תזוזה וזאת על מנת שהארס לא יתפשט. יש לשטוף את מקום ההכשה במים בלבד; אין לחתוך את המקום, אסור למצוץ את הדם במקום ההכשה; אסור לבצע חסימת עורקים; אסור לרוץ, מאחר והריצה מזרזת את זרימת הארס בגוף; אסור לשים קרח על מקום ההכשה; אסור לקחת משכך כאבים ואסור לשתות שתייה חריפה; יש להסיר מהנפגע תכשיטים, טבעות, צמידים ושעון, לפני שמתפתחת בצקת; אין למרוח שום תכשיר על מקום הפגיעה – מגדיל נזק מקומי.

 

תבדוק בכל זאת

ב'ניצן הורים כרמיאל' מגייסים מתנדבים

במרכז 'ניצן הורים' בשכונת רמת רבין בכרמיאל מרחיבים בימים אלה את מעגל המתנדבות והמתנדבים. התכונות ...