יום חמישי , ינואר 17 2019
בית / GRID / פרשת דרכים – תערוכת יחיד של האמנית מרים שטרן בכרמיאל

פרשת דרכים – תערוכת יחיד של האמנית מרים שטרן בכרמיאל

ביום ראשון השבוע (7 במאי 2017) נפתחה בגלריה העירונית בעיריית כרמיאל התערוכה 'פרשת דרכים', תערוכת יחיד של האמנית הרב תחומית, מרים שטרן, שתימשך כחודשיים. האמנית מציגה עבודת קולאז' המסגירה היסטוריה משפחתית מורכבת מאד ושזורה גם בתולדות עמנו במאה הקודמת. הפרט והכלל אחד הם ביצירה המשקפת את הכול. מרים מחוברת לנופי הארץ וכדברי המשורר שאול טשרניחובסקי 'האדם אינו אלא תבנית נוף מולדתו' היא מרבה לטייל בארץ. ציורי הנופים מספרים את הסיפורים, מקטעים מחלקי הארץ השונים ובהם הרי הגליל, שדות תבואה, קציר וזרע, הבשלה וקמילה,הרי ירושלים ועמקיה. תושבי המקומות האלה מאוזכרים ובהם הרועה ועדר ומנוחת הכפר.

מרים עוסקת רבות במהות עבודתה,בעומקן של הדמויות, בחקר החומרים השונים ובשאיפה לשלמות, חוקרת ובודקת את מעשיה ומתקדמת על ציר הזמן.ציר זה מאפשר לה לשלב עבר ועתיד תוך הסתכלות פנימית בכל רגע של עשייה.

Karmiel - טקס פתיחת תערוכה בגלרית העירייה - פרשת דרכים 2017

בדרך זו של ההתפתחות באישיותה, גילתה את עולם הפיסול המביא אותה להתבוננות פנימית,להתעמקות עם רגשות וחלומות הנובעים מחייה. כל זאת היא משלבת עם האמנות העכשווית,מביטה סביבה,לומדת,בוחנת,מפנימה ומתחילה את תהליך היצירה. הפסלים מסגירים את עולמה הפנימי. דמויות של בני אנוש מאד אנושיים ברגעים שונים של חייהם.

עצב ושמחה, כאב ואושר מהולים זה בזה ומשקפים את האנושות כולה. נגיעה קטנה ומפגשים עם בני אדם במצבים שונים,בכל קשת הגילים, מספרים על עולמה הפנימי של האמנית והתמודדותה בסיטואציות שונות.

מרים שטרן, ציירת ופסלת יוצרת ומלמדת מזה 40 שנה. כל צומת בחייה מוביל אותה למקומות חדשים, להשראה, ניסוי ותהייה בלתי פוסקים. הציור מהווה את הבסיס לאומנותה ואילו הפיסול מאפשר לה התבוננות פנימה, רגשות וחלומות הנובעים מאירועים בחייה.

כיום היא נמצאת בפרשת דרכים בניסיון להישאר נאמנה לעצמה ולעצם הווייתה ויחד עם זאת להיפתח ולשלב את האמנות העכשווית ואת השינויים המהירים המשפיעים על חיינו. עבורה זאת תקופת חיים המביאה להתבוננות פנימית ולרצון עז לחקור את שורשיה, את משפחתה הגרעינית, ולהתעמק ברצון להבין מי היא, מאיפה באה ולאן שאיפתה להגיע.

האמנית דנה רבות בעתיד, מקווה לגלות דרכים חדשות, קשובה לסביבה ולרוח הזמן הנושאת בחובה שינויים תכופים, ורוצה להשתלב במרחב הפיסי, הגשמי ובזה של הנשגב והנעלה. לכן היא נוגעת וחוקרת בשטחים נוספים כגון מוסיקה, שירה וצילום.

תבדוק בכל זאת

ב'ניצן הורים כרמיאל' מגייסים מתנדבים

במרכז 'ניצן הורים' בשכונת רמת רבין בכרמיאל מרחיבים בימים אלה את מעגל המתנדבות והמתנדבים. התכונות ...